"Základem světového míru jsou mírové myšlenky lidí"

Nový článek můžete okomentovat na CAMH ! :)

Březen 2014

Breyer (Peter Stone)/ Stablemates (Chips)/ klisny

31. března 2014 v 12:03 | Grace
Little Firestorm
Arabský kůň/ 6 let/ více..
Luna
Andaluský kůň/ 4 roky/ více..
Stella
Shetlandský pony/ 16 let/ více..

Breyer/ Classics/ Hříbata

31. března 2014 v 12:02 | Grace
Sally
Mustang/3 měsíce/ více...
Mayday
Mustang/3 měsíce/ více..

Breyer/Classics/Hřebci

31. března 2014 v 12:01 | Grace
Mon bel Avenir
Divoký kůň/7 let/ více..

Breyer/Traditional/Hřebci

31. března 2014 v 12:00 | Grace
Moorland Totilas
Hannoverský kůň/7 let/ více..
Holiday
Morgan x Arab/ 4 roky/ více..
Rascal
Hafling/ 10 let/ více..

Sato
Thoroughbred/ 7 let/ více..

A-Z challenge "B"

27. března 2014 v 14:58 | Grace |  A-Z challenge

B jako Bílý potok

Bílý potok, název ranče jenž vlastním. Kdo čekal, že tenhle článek bude o sbírání, o mém ranči a o modelech se zmílil. Bílý potok je pro mě něco, co zdaleka nemá nic společného se sběratelstvím. Je to název malé a krásné říčky, která se svým pozitivním smyslem dokázala vepsat do mého života. Krásné a čisté údolí, okolo mého domova, kterým si proráží cestu tento krásný potůček. Je s ním spjato plno mých nejlepších vzpomínek z dětství. Byl pro mne osvěžením za teplých dnů, kdy jsme si po dlouhé procházce svlékli ponožky a brouzdali se po hladkých kamenech v ledové vodě. Je pro mne znamením toho, že má cesta se rychle blíží svému konci, protože za ním stojí můj druhý domov- náš starý mlýn, který již dlouhou dobu nese jméno naší rodiny. Byl domovem naší rodiny po dlouhou dobu a i když dnes od něj bydlím dále, stále je pro mne znamením, že jsem konečně doma. A i když jeho proud bývá za teplých letních dnů opravdu slabý, nikdy nevyschl a já věřím, že se tak nikdy nestane. Dokud bude tímto potůčkem protékat pověstná bílá voda, budu tuhle krajinu považovat za svůj opravdový domov.
Díky tomu dostal tento ranč své jméno, chci si jej spojovat jen s tím nejlepším. ranch White Stream; místo, které budu vždy považovat za svůj domov.

A-Z challenge "A"

23. března 2014 v 15:07 | Grace |  A-Z challenge

A jako Austrálie

Ach, Austrálie...
Místo, do kterého se Grace chtěla vždy podívat, možná se tam i usadit a žít. Austrálie je krásný kontinent se zajímavou přírodou plnou mírumilovných i nebezpečných zvířat. Krásné roztomilé koaly, malý i velcí klokani a nebezpeční krokodýli, toť zvířecí synonymum pro australsou přírodu. Země s teplým letním podnebím, které po většinu kontinentu přechází až v pouště byla vždy mým snem. Doufám, že se alespoň jednou podívám na tento krásný kontitent. Věřím, že jednou naberu do svých prstů zdejší suchou písčitou zem a v jemném vánku ji pomale pustím dolů. Chci spatřit jeho krásnou přírodu, ale i města, nebo kulturu zdejších lidí. Láká mě i návštěva opery v Sydney, ale i města samotného.
Také krásné korálové útesy na pobřeží a tisíce malých ostrůvků které Austrálii obklopují jako malá zrnka písku, která někdo do moře vysypal.
Tento kontinent je pro mne zkrátka jedním z mých snů, které by se někdy mohly splnit..


Challenges/ výzvy

23. března 2014 v 14:50 | Grace

Jsme členy

23. března 2014 v 14:46 | Grace
Milé strakaté překvapení

20. března 2014 v 15:29 | Grace |  Něco k ranči
Tento článek jsem původně chtěla psát až zítra, ale okolnosti mi nedaly.
Když jsem se vrátila ze školy, uviděla jsem na stole malý bílý poštovní balíček. Překvapení to bylo i pro mě, protože novou kobylku jsem původně měla dostat až zítra. Překvapením je určitě i pro Vás, protože zprávu o novém přírustku jsem pověděla jen dnes ráno Bebe, nikdo jiný o ní neví. Balíček nevydržel ani na nafocení (ostatně jak už to u Grace bývá :D ), a z potrhaného papíru na mě vykoukla strakatá klisnička na mém nejoblíbenějším moldu staré percheronské klisny, která mi přišla přímo z Mazlovi dílny. Klisnička je naprosto dokonalá, CMko od Mazla jsem si vždycky moc přála:) Jeden z dalších malých sběratelských snů, který se mi splnil.
Klisnička nosí pracovní jméno Lenny, ale není úplně jisté jestli jí toto jméno zůstane. Proto prosím o pomoc při vymýšlení jména, nebo alespoň showname;) Lenny je kobylka křížená mezi Percheronem a Irským Cobem. Na ranči má již příbuznou, Terku, se kterou mají společnou matku. Lenny má i podobné vlastnosti jako naše Terka; je klidná, pracovitá a brání ostatní koníky. Klisnička bude naší výpomocí při hipoterapii.
Samozřejmě, že jsem vám rovnou vyfotila i pár foteček. K tomuto článku dám výběr, ale zítra večer se můžete těšit na celou fotogalerii malé strakaté Lenny;)

Hodnocení modelů podle Grace : Fjordský kůň tří značek

17. března 2014 v 21:05 | Grace |  Hodnocení modelů
COLLECTA
Na první pohled působí koník hezkým dojmem. Hlava i krk je přiměřeně velká s tělem, krk není tlustý a ani nohy, které často u Collecty bývají bodem zlomu nekazí dobrý dojem z tohoto koníka. Jediné, co bych tomuto modelu vytkla je na můj vkus trošku divně zakončený ocas, který je navíc přilepený k zadní nožce. Na druhou stranu ten ocásek koníkovi celkem sluší, i když u jiného moldu by asi neuspěl. Postojově je mold reálný a moc krásný, ke zbarvení se pro tohoto koníka krásně hodí:)
Koníkovi dávám 9.4/10 bodů


SCHLEICH
Od našeho důvěrně známého výrobce jsem pro zástupce tohoto plemena zvolila raději hřebce, protože se dá přirovnat k "sběratelskému hitu" mezi novinkami roku 2014. I když se tenhle koník ze začátku setkával s velkou kritikou (mimochodem i z mé strany), nakonec jsem díky tomu, co jse viděla v obchodě na tento model změnila názor. Na fotce koník má divné podlouhlé oči, čemuž se při koupi tohoto modelu člověk nevyvaruje snad ani ve skutečnosti. Ovšem, když člověk důkladněji zapátrá v regálu s figurkami, zjistí, že ne všem Fjordíkům byly namalovány takové oči. Třeba můj Sandy je má celkem v pořádku.
Koník má jinak moc krásně vytvořenou srst a úhoří pruh na zádech. Barva a mold koníka jsou také moc dobře zvolené a své plemeno dokonale zastupuje. Co bych však ale vytkla je to, že z vlastní zkušenosti mohu potvrdit tlustější krk u tohoto hřebce. Na fotce možná není vidět, ale když se člověk už z dálky podívá na model v obchodě zjistí, že krk je trošku tlustější než u normálních koní.
Tomuto koníkovi dávám 8 /10 bodů.

BREYER
Musím přiznat, že mě moje oblíbená značka celkem nepříjemně zklamala. Čekala jsem více modelů pro toto nádherné plemeno, ale ve vyhledávání se mi stále zobrazoval jedině tento koník.
Hlava mi k modelu moc nesedí. Oči mi přijdou malé a prázdné. Koník má poměrně strnulý mold, i když by měl být v kroku.
Ovšem zbarvení pro tento model se náramně podařilo. Moc se mi líbí tmavé proužky na nohách a krásně vystínovaná kopýtky i hříva. Model má také krásnou strukturu srsti a na zádech úhoří pruh, který není moc výrazný a tak nenarušuje realitu modelu.
Tomuto koníkovu dávám 8/10

Obyčejně hodnotím ještě značku Peter Stone, ale vzhledem k tomu, že tato značka modely plemeno Fjordský kůň zřejmě nevyrábí, nebudu ji dnes zapojovat do hodnocení.

SHRNUTÍ
Kdybych si měla vybrat jednoho koníka, zřejmě bych si koupila model značky Collecta, i když ostatní modely nejsou také nejhorší.

Tento článek je pouze osobní názor a když se neshoduje s tím vaším, nevyválávejte prosím hádky;)


Text, pictures, stories and characters © Grace 2009-2014 Do not copy!
Text, obrázky, příběhy a charaktery © Grace 2009- 2014 Zákaz kopírování!