"Základem světového míru jsou mírové myšlenky lidí"

Nový článek můžete okomentovat na CAMH ! :)

A-Z challenge

A-Z challenge "C"

25. května 2014 v 18:11 | Grace
C jako cesta


"C jsou cesty, tam i zpátky, někdy dlouhý, jindy krátký"


Dnešní část challenge jsem zahájila citátem z krásné písničky.
Ach.. cestování! Také milujete ten pocit, když jedete v autě a s napětím čekáte, až na vlastní oči spatříte místa, o kterých jste zatím jen slýchávali? Místa, která byste tak strašně moc chtěli vidět? Cesty, vlastně obecně cestování je opravdu krásný pojem. Především poslední dobou, kdy se díky dopravním letadlům doslova zmenšil svět a umožnil tak setkávání různých a zajímavých kultur.
Dokonce i třeba obyčejné cesty autobusem, domů ze školy nebo kroužku dokážou být kouzelné. Sledování běžící krajiny za okny autobusů, aut, či vlaků.
Avšak i cesty, které člověk zdolá svým vlastím usilím a odhodláním. Výšlapy na vrcholky hor, kopců, nebo jen tak po krásné krajině. Když máte čas přemýšlet, fotogafovat, nebo se jen prostě koukat na svět kolem vás.

A-Z challenge "B"

27. března 2014 v 14:58 | Grace

B jako Bílý potok

Bílý potok, název ranče jenž vlastním. Kdo čekal, že tenhle článek bude o sbírání, o mém ranči a o modelech se zmílil. Bílý potok je pro mě něco, co zdaleka nemá nic společného se sběratelstvím. Je to název malé a krásné říčky, která se svým pozitivním smyslem dokázala vepsat do mého života. Krásné a čisté údolí, okolo mého domova, kterým si proráží cestu tento krásný potůček. Je s ním spjato plno mých nejlepších vzpomínek z dětství. Byl pro mne osvěžením za teplých dnů, kdy jsme si po dlouhé procházce svlékli ponožky a brouzdali se po hladkých kamenech v ledové vodě. Je pro mne znamením toho, že má cesta se rychle blíží svému konci, protože za ním stojí můj druhý domov- náš starý mlýn, který již dlouhou dobu nese jméno naší rodiny. Byl domovem naší rodiny po dlouhou dobu a i když dnes od něj bydlím dále, stále je pro mne znamením, že jsem konečně doma. A i když jeho proud bývá za teplých letních dnů opravdu slabý, nikdy nevyschl a já věřím, že se tak nikdy nestane. Dokud bude tímto potůčkem protékat pověstná bílá voda, budu tuhle krajinu považovat za svůj opravdový domov.
Díky tomu dostal tento ranč své jméno, chci si jej spojovat jen s tím nejlepším. ranch White Stream; místo, které budu vždy považovat za svůj domov.

A-Z challenge "A"

23. března 2014 v 15:07 | Grace

A jako Austrálie

Ach, Austrálie...
Místo, do kterého se Grace chtěla vždy podívat, možná se tam i usadit a žít. Austrálie je krásný kontinent se zajímavou přírodou plnou mírumilovných i nebezpečných zvířat. Krásné roztomilé koaly, malý i velcí klokani a nebezpeční krokodýli, toť zvířecí synonymum pro australsou přírodu. Země s teplým letním podnebím, které po většinu kontinentu přechází až v pouště byla vždy mým snem. Doufám, že se alespoň jednou podívám na tento krásný kontitent. Věřím, že jednou naberu do svých prstů zdejší suchou písčitou zem a v jemném vánku ji pomale pustím dolů. Chci spatřit jeho krásnou přírodu, ale i města, nebo kulturu zdejších lidí. Láká mě i návštěva opery v Sydney, ale i města samotného.
Také krásné korálové útesy na pobřeží a tisíce malých ostrůvků které Austrálii obklopují jako malá zrnka písku, která někdo do moře vysypal.
Tento kontinent je pro mne zkrátka jedním z mých snů, které by se někdy mohly splnit..

 
 

Reklama
Text, pictures, stories and characters © Grace 2009-2014 Do not copy!
Text, obrázky, příběhy a charaktery © Grace 2009- 2014 Zákaz kopírování!