"Základem světového míru jsou mírové myšlenky lidí"

Nový článek můžete okomentovat na CAMH ! :)

Hodnocení modelů

Hodnocení modelů podle Grace : Fjordský kůň tří značek

17. března 2014 v 21:05 | Grace
COLLECTA
Na první pohled působí koník hezkým dojmem. Hlava i krk je přiměřeně velká s tělem, krk není tlustý a ani nohy, které často u Collecty bývají bodem zlomu nekazí dobrý dojem z tohoto koníka. Jediné, co bych tomuto modelu vytkla je na můj vkus trošku divně zakončený ocas, který je navíc přilepený k zadní nožce. Na druhou stranu ten ocásek koníkovi celkem sluší, i když u jiného moldu by asi neuspěl. Postojově je mold reálný a moc krásný, ke zbarvení se pro tohoto koníka krásně hodí:)
Koníkovi dávám 9.4/10 bodů


SCHLEICH
Od našeho důvěrně známého výrobce jsem pro zástupce tohoto plemena zvolila raději hřebce, protože se dá přirovnat k "sběratelskému hitu" mezi novinkami roku 2014. I když se tenhle koník ze začátku setkával s velkou kritikou (mimochodem i z mé strany), nakonec jsem díky tomu, co jse viděla v obchodě na tento model změnila názor. Na fotce koník má divné podlouhlé oči, čemuž se při koupi tohoto modelu člověk nevyvaruje snad ani ve skutečnosti. Ovšem, když člověk důkladněji zapátrá v regálu s figurkami, zjistí, že ne všem Fjordíkům byly namalovány takové oči. Třeba můj Sandy je má celkem v pořádku.
Koník má jinak moc krásně vytvořenou srst a úhoří pruh na zádech. Barva a mold koníka jsou také moc dobře zvolené a své plemeno dokonale zastupuje. Co bych však ale vytkla je to, že z vlastní zkušenosti mohu potvrdit tlustější krk u tohoto hřebce. Na fotce možná není vidět, ale když se člověk už z dálky podívá na model v obchodě zjistí, že krk je trošku tlustější než u normálních koní.
Tomuto koníkovi dávám 8 /10 bodů.

BREYER
Musím přiznat, že mě moje oblíbená značka celkem nepříjemně zklamala. Čekala jsem více modelů pro toto nádherné plemeno, ale ve vyhledávání se mi stále zobrazoval jedině tento koník.
Hlava mi k modelu moc nesedí. Oči mi přijdou malé a prázdné. Koník má poměrně strnulý mold, i když by měl být v kroku.
Ovšem zbarvení pro tento model se náramně podařilo. Moc se mi líbí tmavé proužky na nohách a krásně vystínovaná kopýtky i hříva. Model má také krásnou strukturu srsti a na zádech úhoří pruh, který není moc výrazný a tak nenarušuje realitu modelu.
Tomuto koníkovu dávám 8/10

Obyčejně hodnotím ještě značku Peter Stone, ale vzhledem k tomu, že tato značka modely plemeno Fjordský kůň zřejmě nevyrábí, nebudu ji dnes zapojovat do hodnocení.

SHRNUTÍ
Kdybych si měla vybrat jednoho koníka, zřejmě bych si koupila model značky Collecta, i když ostatní modely nejsou také nejhorší.

Tento článek je pouze osobní názor a když se neshoduje s tím vaším, nevyválávejte prosím hádky;)


 
 

Reklama
Text, pictures, stories and characters © Grace 2009-2014 Do not copy!
Text, obrázky, příběhy a charaktery © Grace 2009- 2014 Zákaz kopírování!